Expozanți

Expozanții celei de-a treia ediții a a Salonului de Carte Bookfest Timișoara sunt:

1. Asociația Liga Albanezilor din România: albfriend2001@yahoo.com

2. Asociația Macedonenilor din România: tel. 021.212.09.22; asmacedonenilor@yahoo.com.sg

3. Byton Music: tel. 0264.267.119; contact@byton.ro

4. Curtea Veche Publishing: tel. 021.222.57.26; redactie@curteaveche.ro

5. Editura All: tel. 021.402.26.00; info@all.ro

6. Editura Carminis: tel. 0248.253.022; comenzi@carminis.ro

7. Librăria Cartea de Nisip: tel. 0256.433.094; carteadenisip@grupullibrarium.ro

8. Editura Casa: tel. 0359.464.363; info@edituracasa.ro

9. Editura Corint Junior: tel. 021.319.47.97; office@edituracorint.ro

10. Editura Gama: tel. 0232.230.212; office@edituragama.ro

11. Editura Hasefer: tel. 021.308.62.08; difuzare@hasefer.ro

12. Editura Herald: tel. 021.319.40.60; office@edituraherald.ro

13. Editura Mekki Media: tel.  0729.290.444; office@mekki.ro

14. Editura Rao: tel. 021.224.12.31; office@raobooks.com

15. Editura Trei: tel. 021.300.01.09; office@edituratrei.ro

16. Editura Univers Enciclopedic Gold: tel. 0371.033.416; difuzare@universenciclopedic.ro

17. Editura Universității București: tel. 021.410.23.84; editura.unibuc@gmail.com

18. Editura Univers Publishing House: tel. 021.315.33.08; office@edituraunivers.ro

19. Grupul Editorial Litera: tel. 021.319.63.93; info@litera.ro

20. House of Guides Publishing Grup: tel. 021.224.31.83; office@hogpg.ro

21. Librăriile Bibliopolis: tel. 0233.233.522

22. Librăriile Humanitas: tel. 021.408.83.50; secretariat@humanitas.ro

23. Nemira Publishing House: tel. 021.224.16.00; office@nemira.ro

24. Okian: tel. 0268.547.365; longman@okian.ro

25. Treasure: tel. 0762.643.145; treasureoffice@yahoo.com

26. Universitatea de Vest Timișoara: tel. 0256.592.111; secretariat@uvt.ro